تبلیغات
پرسنل✨✨✨ آرمان جنوب - میگو
میگو جانورى آبزى از خانواده سخت پوستان است كه به طور عمده در آب‌هاى گرم زندگی می‌كند و برخی از گونه‌های آن نیز در آب‌های سرد و شیرین یافت می‌شود و به منظور تولید گوشت در محیط‌هاى مصنوعى نیز پرورش داده می‌شود. در ایران میگوهای خوراكی آب شور در دریای عمان و خلیج فارس زندگی می‌كنند.

 این آبزی كف زی است و به همین دلیل در نواحی نسبتا كم عمق یافت می‌شود. این نوع میگو را دریایی می‌نامند كه به وسیله لنج و كشتی با تورهای ویژه صید شده و به ساحل حمل می‌شود و در ساحل، برحسب اینكه عمل‌آوری شود و یا به صورت تازه به بازار مصرف انتقال یابد به دو دسته میگوی تازه و منجمد تقسیم‌بندی می‌شود. 
نوع دیگر میگو، میگوی پرورشی است كه طی سال‌های اخیر در سواحل خلیج فارس و دریای عمان و حتی به صورت محدود نیز در سواحل استان گلستان با استفاده از آب دریا كه به‌وسیله كانال به سمت مزارع هدایت شده در محیط استخرهای خاكی پرورش داده می‌شود كه در حقیقت همان میگوهای بومی‌دریایی است كه در این استخرها به صورت مصنوعی پرورش داده می‌شود. گوشت این نوع میگو تفاوتی با نوع دریایی آن نداشته بلكه از نظر كیفیت و شرایط بهداشتی برتری‌هایی نیز نسبت به میگوی دریایی دارد.طبقه بندی: میگو،  میگو و سلامت،  ارزش غذایی میگو،  انواع میگوهای خلیج فارس،  آشنایی با شرکت فرآورده های پروتئین آرمان جنوب، 
برچسب ها: میگو، میگو را دریایی، میگوی پرورشی، میگوهای بومی‌دریایی،  

تاریخ : پنجشنبه 1392/01/22 | 23:44 | نویسنده : محمد غفور رئیسیان | نظرات
.: Weblog Themes By raician.ir :.