تبلیغات
پرسنل✨✨✨ آرمان جنوب - اولین کنگره بین المللی کشاورزی سالم، تغذیه سالم، جامعه سالم
گروه توسعه صنایع تحفه در نظر دارد دراولین کنگره بین المللی کشاورزی سالم،تغذه سالم،جامه سالم که در تاریخ اول و دوم مرداد ماه برگزار می گردد شرکت نماید.یکی از مهترین اهداف گروه توسعه صنایع تحفه در دسترس قرادادن مواد غذایی سالم به احاد مردم میباشد از این رو با شرکت در کنفرانسها و کنگره های بین اللملی سعی در آن دارد تا ضمن افزایش دانش تولید و با سرمشق قرار دادن شعار سلامتی گامی مهم در جهت ارتقاءسلامت جامعه بردارد تولید محصولات غذایی سالم، یکی از مهمترین اهداف بخش کشاورزی و سلامت جامعه بوده، اما مباحث اقتصادی، عمل بازدارنده توسعه تولید محصولات سالم است. از سوی دیگر نیاز به این محصولات احساس میشود

گروه توسعه صنایع تحفه در نظر دارد دراولین کنگره بین المللی کشاورزی سالم،تغذه سالم،جامه سالم که در تاریخ اول و دوم مرداد ماه برگزار می گردد شرکت نماید.یکی از مهترین اهداف گروه توسعه صنایع تحفه در دسترس قرادادن مواد غذایی سالم به احاد مردم میباشد از این رو با شرکت در کنفرانسها و کنگره های بین اللملی سعی در آن دارد تا ضمن افزایش دانش تولید و با سرمشق قرار دادن شعار سلامتی گامی مهم در جهت ارتقاءسلامت جامعه بردارد

درباره کنگره

هم اکنون بیش از سه دهه از توجه جهانی به موضوع حفاظت محیط زیست و حدود دو دهه از مباحث پیرامون توسعه پایدار می گذرد. قبل از این ایام، هدف اغلب پروژه های توسعه ای، نگاه اقتصادی و افزایش درآمد بوده است. لیکن در دهه ۱۹۷۰ میلادی این ذهنیت در افکار سیاستگذاران و برنامه ریزان توسعه مطرح گردید که این گونه روند رشد اقتصادی نهایتاً منجر به تخریب محیط زیست، نابرابری اجتماعی، کاهش منابع و... می شود و جبران این معضلات در طولانی مدت موجب ضررهای اقتصادی غیر قابل جبران خواهد شد.

تولید محصولات غذایی سالم، یکی از مهمترین اهداف بخش کشاورزی و سلامت جامعه بوده، اما مباحث اقتصادی، عمل بازدارنده توسعه تولید محصولات سالم است. از سوی دیگر نیاز به این محصولات احساس میشود.

منشأ بسیاری از بیماریهای خطرناک، مواد غذایی ناسالم هستند، بنابراین آموزش در راستای فرهنگ استفاده از محصولات سالم، هرچند با بهای بیشتر، امری لازم و ضروری است. کشاورزی سالم در راستای توسعه پایدار کشاورزی بوده و بررسی ها نشان می دهند که روند استقبال جهانی از کشاورزی سالم امید بخش است.

نکته قابل توجه این است؛ مواد غذایی که افراد استفاده میکنند باید به طور کامل سالم و فاقد هرگونه آلودگی باشد، این آلودگی میتواند شامل آلودگی های میکروبی، انگلی و یا شیمیایی باشد. بررسیهای علمی نشان میدهد در کشورهای رو به توسعه، گسترش تکنولوژی و افزایش مصرف افزودنیها، آفت کشها، آنتی بیوتیک هاو هورمون هادر تولید مواد غذایی اثرات سوء و انکارناپذیری بر سلامت انسانها بوجود آورده است. این آلودگیها و بیماری شامل بروز انواع ناهنجاریهای مادرزادی و سرطان ها به ویژه در کودکان می شود. براساس آمار، میزان وقوع مسمومیت های ناشی از آلودگی مواد غذایی در کشورهای در حال توسه ۱۳ درصد بیشتر از کشورهای صنعتی است.

چالش دیگر در زمینه تولید غذا، نابودی محیط زیست و طبیعت میباشد. تخریب محیط زیست از دو جنبه با غذا در ارتباط است, از یک سو سبب کاهش تولید مواد غذایی و از سوی دیگر، فعالیتهای نادرست کشاورزی سبب مشکلاتی مانند فرسایش خاک، آلودگی آب، انتشار گازهای گلخانهای و از بین رفتن تنوع زیست محیطی می گردد که خود تهدید جدی برای تولید جهانی غذا به شمار میرود.

بنا بر چالش های نگران کننده موجود در راستای تغذیه انسان ها در سطح جهانی، این کنگره با هدف ارائه دستاوردهای جدید پژوهشگران در این بخش و شناسایی پل های ارتباطی بین کشاورزی، تغذیه و جامعه، و با شعار فرهنگ سازی تغذیه سالم در جامعه بشریت برگزار خواهد گردید.

چالش دیگر در زمینه تولید غذا، نابودی محیط زیست و طبیعت میباشد. تخریب محیط زیست از دو جنبه با غذا در ارتباط است, از یک سو سبب کاهش تولید مواد غذایی و از سوی دیگر، فعالیتهای نادرست کشاورزی سبب مشکلاتی مانند فرسایش خاک، آلودگی آب، انتشار گازهای گلخانه ای و از بین رفتن تنوع زیست محیطی می گردد که خود تهدید جدی برای تولید جهانی غذا به شمار میرود.

بنا بر چالش های نگران کننده موجود در راستای تغذیه انسان ها در سطح جهانی، این کنگره با هدف ارائه دستاوردهای جدید پژوهشگران در این بخش و شناسایی پل های ارتباطی بین کشاورزی، تغذیه و جامعه، و با شعار فرهنگ سازی تغذیه سالم در جامعه بشریت برگزار خواهد گردید.منبع:farsi.tohfefood.com
طبقه بندی: آشنایی با شرکت فرآورده های پروتئین آرمان جنوب، 
برچسب ها: اولین کنگره بین المللی کشاورزی سالم، تغذیه سالم، جامعه سالم، جامعه سالم گروه توسعه صنایع تحفه، تحفه،  
دنبالک ها: سایت ها و مجلات شیلاتی، گروه توسعه صنایع تحفه،  

تاریخ : پنجشنبه 1394/09/12 | 16:41 | نویسنده : محمد غفور رئیسیان | نظرات
.: Weblog Themes By raician.ir :.