تبلیغات
پرسنل✨✨✨ آرمان جنوب - میگو و سلامت
تحقیقات‌ و آزمایش‌ها نشان ‌می‌دهد كه‌ رابطه‌ معكوسی‌ میان‌ سلنیوم‌ و شیوع‌ سرطان‌ وجود دارد. یكی از فواید دیگر این ماده مغذی خاصیت ضدسرطانی آن است. 


میگو به دلیل دارا بودن عنصر سلنیوم و خاصیت ضداكسیدكنندگی در پیشگیری از سرطان مفید است.

 سلنیوم دی.ان.ای را ترمیم‌ می‌كند و مانع‌ از آسیب‌ رساندن‌ به‌ سلول‌ها می‌شود و از تكثیر سلول‌های‌ سرطانی‌ جلوگیری‌ می‌كند و ازمرگ‌ سلولی‌ می‌كاهد.
سلنیوم دستگاه‌ ایمنی‌ بدن‌ را برای‌ حذف ‌سلول‌های‌ فرسوده‌ و غیرعادی‌ تحریك‌ و با پیوستن‌به‌ قسمت‌ فعال‌ بسیاری‌ از پروتئین‌ها مانند گلوتاتیون و پراكسیداز، خاصیت‌ضدسرطانی‌ پیدا می‌كند. میگو به دلیل دارا بودن عنصر سلنیوم در پیشگیری از آب مروارید بسیار موثر است. همچنین مصرف مواد غذایی غنی از سلنیوم مانند میگو، منجر به درمان شوره سر و همچنین علایم لوپوس (بیماری سیستم ایمنی است که در آن سلول‌های ایمنی بدن بر ضد سلول‌های بدن فعال شده و منجر به عوارضی در بدن می‌شوند) می‌گردد. کاهش عوارض آلودگی هوا بر سلامت افراد را از فواید دیگر عنصر سلنیوم است و این عنصر در سم‌زدایی فلزات بدن همچون آرسنیک و جیوه نقش دارد؛ به همین دلیل است که مصرف میگو به افراد ساکن در شهرهای آلوده بسیار توصیه می‌شود.باتوجه به اینکه عنصر سلنیوم تولید اسپرم (سلول جنسی مردان) را نیز افزایش می‌دهد؛ بنابراین استفاده از مواد غذایی حاوی این عنصر در رفع اختلال ناباروری مردان که ناشی از کاهش تولید اسپرم باشد، موثر است.
پروفسور تامی‌جی در نهایت تاكید می‌كند: «میگو یك منبع بسیار غنی از ریزمغذی سلنیوم و ویتامین B12 است و مصرف آن به‌خصوص در افراد مبتلا به كم‌خونی و ریزش مو توصیه می‌شود. یادآوری می‌شود مبتلایان به بیماری نقرس باید در مصرف میگو احتیاط كنند.»
براساس تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته به‌وسیله كارشناسان میزان اسیدهای چرب امگا3 در خون افراد مبتلا به افسردگی، كمتر از میزان طبیعی است؛ به همین دلیل مصرف میگو تا حدودی در درمان و پیشگیری از افسردگی موثر است.
بر همین اساس، اسیدهای چرب غیراشباع موجود در میگو، نقش ضدالتهابی داشته كه با مصرف آن می‌توان از ابتلا به بیماری‌های التهابی، مانند ورم مفاصل و برونشیت مزمن پیشگیری كرده و علایم این قبیل بیماری‌ها را كاهش داد.در افراد مبتلا به سردردهای میگرنی، دریافت منابع غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا3، در كاهش علایم و عوارض این بیماری مفید است. میگو به علت دارا بودن مواد مغذی در پیشگیری و درمان آسم در دوران كودكی و در رژیم غذایی از ابتدای دوران كودكی موثر است.
متخصصان تغذیه معتقدند: «ضریب هوشی نوزادانی که مادران‌شان در دوران بارداری از مواد غذایی دریایی همچون ماهی و میگو استفاده کنند بیش از سایر نوزادان است.
کودکانی كه مادران آنها در دوران بارداری به میزان کافی از ماهی و میگو استفاده كرده‌اند در 6 ماه اول تولد از نظر رفتاری و هوش حدود دو ماه از سایر همسالان خود جلوترند.»
مصرف میگو در افراد مبتلا به ایذر از پیشرفت بیمارى‌ها جلوگیرى می‌كند.اسیدهاى چرب غیراشباع موجود در میگو نقش ضد التهابى دارد، در نتیجه با مصرف آن می‌توان از ابتلا به بیمارى‌هاى التهابى مانند ورم مفاصل و برونشیت مزمن پیشگیرى كرد.
مصرف مداوم ماهى و میگو ایمنى در برابر سه نوع سرطان خون را سبب می‌شود.
میزان سكته قلبی در افرادی كه مرتب میگو می‌خورند كمتر از كسانی است كه میگو نمی‌خورند و گوشت قرمز استفاده می‌كنند. میگو حافظه را تقویت می‌كند و قدرت ذهنی را بالا می‌برد. تمامی‌خوراكی‌های دریایی به شكل عام و میگو به صورت خاص دستگاه دفاعی بدن را تقویت می‌كنند. میگو در بالا بردن مقاومت بدن، بهبود التهاب‌ها، بیماری‌های قلبی و مبارزه با سرطان كمك می‌کند.
طبقه بندی: میگو و سلامت،  میگو، 
برچسب ها: میگو و سلامت، میگو، سلنیوم مانند میگو، آب مروارید، عنصر سلنیوم، اسپرم (سلول جنسی مردان)،  

تاریخ : پنجشنبه 1392/01/22 | 23:28 | نویسنده : محمد غفور رئیسیان | نظرات
.: Weblog Themes By raician.ir :.